Sosyal Medya Siteleri

Aşağıda, Kasım 2018 itibariyle dünya çapındaki en popüler 250 sosyal medya sitelerinin listesi yer almaktadır. Liste büyümeye devam etmekte ve periyodik olarak güncellenmektedir. Eğer ilginizi çekiyorsa, aynı zamanda bir Sosyal Medya Bağımlılık Testi de düzenliyoruz.En Çok Kullanılan Sosyal Medya Siteleri 2019


 1. Internations (Yeni) dünya çapında 390 şehir arasında göçmenleri birbirine bağlayan bir sosyal ağdır. Yaklaşık 3 milyon kullanıcıya sahiptir.

 2. Cross kullanıcıların Hıristiyanlık inancına ilişkin içerikler paylaştıkları bir sosyal ağdır. Yaklaşık 650 bin üyesi bulunmaktadır.

 3. AngelList (Yeni) esas olarak yeni yatırımcılar ve girişimciler tarafından kullanılan bir sosyal ağdır.

 4. Xing hem bireyler hem de işletmeler tarafından kullanılan kariyer odaklı bir sosyal ağdır. Xing aynı zamanda bir kuruluş içinde özel ve güvenli bir ağ üzerinden iletişim kuran kapalı grupları da desteklemektedir.

 5. Storia kullanıcıların hikayelerini oluşturup paylaşabilecekleri bir sosyal ağdır. Yaklaşık 10 milyon üyesi bulunmaktadır.

 6. ASmallWorld ancak mevcut bir üyenin davetiyle üye olunabilen ücretli bir sosyal ağdır. Lüks seyahat ve sosyal bağlantılar kurmaya odaklanan ASmallWorld, 250 bin üyeye sahiptir.

 7. ReverbNation müzisyenlerin kariyerlerini yönetmelerine ve yeni fırsatlar yakalamalarına yardımcı olan bir sosyal ağdır. Yaklaşık 4 milyon üyesi bulunmaktadır ve üyelerinin çoğu müzisyendir.

 8. SoundCloud (Yeni) kullanıcıların orijinal olarak oluşturdukları sesleri yüklemelerine, kaydetmelerine, tanıtmalarına ve paylaşmalarına olanak veren bir sosyal ağ platformudur. Aylık olarak yaklaşık 150 milyon dinleyici tarafından izlenmektedir.

 9. Medium muhtemelen okuma ve yazma alanında dünyanın en büyük sosyal ağıdır. Kullanıcılar uzun yazı, makale ve bildiriler paylaşarak diğer kullanıcılarla etkileşim içine girmektedir. Medium'un yaklaşık 60 milyon kullanıcısı bulunmaktadır.

 10. eToro sosyal amaçlı yatırımlar yapan yatırımcıları bir araya getiren dünya çapında bir sosyal yatırım ağıdır.
 11. HR dünya çapında İnsan Kaynakları uzmanlarına yönelik bir sosyal ağdır.

 12. Influenster yeni ürünlerin çevrimiçi olarak tanıtılması ve değerlendirilmesine odaklanan bir sosyal ağdır . Yaklaşık 1 milyon üyesi bulunmaktadır.

 13. Evernote işletme profesyonellerini birbirleri ile ilişkilendiren uluslararası bir sosyal ağdır. Yaklaşık 15 milyon kullanıcısı bulunmaktadır.

 14. 23snaps ailelerin çeşitli albümler oluşturarak tüm ailenin fotoğraflarını çevrimiçi olarak paylaşmasına yönelik bir sosyal ağdır.

 15. Flixster yeni filmleri keşfetmek, film önerileri almak ve film konusunda benzer zevklere sahip başka kişilerle tanışmak isteyen üyeleri bir araya getiren bir sosyal ağdır.

 16. Minds (Yeni) kullanıcıların çeşitli konularda kanallar oluşturdukları ve aynı zamanda çevrimiçi aktiviteleri için diğer kullanıcıları ödüllendirdikleri bir sosyal ağdır. İnternet'te özgürlüğü ve gizliliği teşvik eden Minds, yaklaşık 2 milyon üyeye sahiptir.

 17. Photobucket bünyesinde on milyardan fazla fotoğraf ve video barındıran görsel tabanlı bir sosyal ağ platformudur. Yaklaşık 100 milyon üyesi bulunmaktadır.

 18. CaringBridge çeşitli sağlık sorunlarıyla karşılaşan insanlara ve hastanelere yönelik bir sosyal ağdır. Tıbbi tedavi gören, önemli bir kaza, hastalık veya yaralanma maruz kalan bireylerin deneyim ve prosedür konularında paylaşımlarda bulunmasını sağlayan CaringBridge birkaç milyon üyeye sahiptir.

 19. About müşterilerinin sayısını artırmak isteyen serbest girişimcilere, çevrelerini genişletme ve yeni bağlantılar kurma imkanı sağlayan bir sosyal ağdır. Yaklaşık 5 milyon üyesi bulunmaktadır.

 20. CafeMom anneler tarafından annelere yönelik olarak kurulan bir sosyal ağdır. Annelik, çocuk bakımı gibi konulara odaklanan CafeMom yaklaşık 8 milyon kullanıcıya sahiptir.

 21. Ravelry örgü, dikiş nakış ve benzeri alanlarda faaliyet gösteren bireyleri bir araya getiren bir sosyal ağdır. Yaklaşık 7 milyon kullanıcısı bulunmaktadır.

 22. Slashdot kullanıcıların haberlerine ve makalelerine diğer kullanıcılar tarafından yorum eklenebilen bir sosyal ağdır.

 23. Playlist müzik odaklı bir sosyal ağdır. Kullanıcıların sınırsız müzik listeleri oluşturmasına ve arkadaşlarıyla paylaşmasına olanak tanır. Yaklaşık 500 bin kullanıcısı bulunmaktadır.

 24. Airtime yeni bir video paylaşım sosyal ağıdır. Üyelerin grup sohbeti yapmak ve video izlemek için toplanmalarına imkan vermektedir.

 25. Cellufun herhangi bir mobil cihaz kullanılarak erişilebilen 2 milyondan fazla üyeye sahip bir oyun topluluğunu barındıran bir sosyal ağ platformudur.

 26. MocoSpace çevrimiçi oyun odaklı bir sosyal ağdır. Yaklaşık 2 buçuk milyon üyesi bulunmaktadır.

 27. Zynga (Yeni) bir başka oyun odaklı sosyal ağdır. Farmville, Draw Something ve Zynga Poker gibi popüler oyunlar sunan Zynga günlük bazda birkaç milyonluk bir kitle tarafından kullanılmaktadır.

 28. Habbo gençlere yönelik oyun odaklı bir başka sosyal ağdır. Faklı ülkelerdeki kullanıcılar için 9 ayrı versiyonu olan Habbo, yaklaşık 5 milyon kullanıcıya sahiptir.

 29. Crunchyroll anime, çizgi film ve buna benzer eğlendirici içerikleri sevenleri bir araya getiren bir sosyal ağdır.

 30. Elftown sanat, edebiyat, fantastik ve bilimsel konularla ilgilenen bireyleri bir araya getiren bir sosyal ağdır. Yaklaşık 200 bin üyesi bulunmaktadır.

 31. Ryze sosyal ilişkiler ve iş ilişkilerini birleştiren bir sosyal ağdır. Üyeler işlerini büyütebilir, kariyer yapabilir, iş bulabilir, satış yapabilir veya eski ve yeni arkadaşlarla iletişim halinde kalabilirler. Yaklaşık 1 milyon üyesi bulunmaktadır.

 32. RoosterTeeth çevrimiçi oyunlar, eğlenceli web siteleri, müzik ve anime odaklı bir sosyal ağdır.

 33. Twitch çevrimiçi oyunlara odaklanan bir sosyal ağdır .

 34. Hyves yaklaşık 10 milyon kullanıcıya sahip olan Hollanda'daki en popüler sosyal ağdır.

 35. Fishbrain özellikle balık tutmayı sevenlere yönelik bir sosyal ağdır. Yaklaşık 2 milyon üyesi bulunmaktadır.

 36. TalkBizNow iş insanlarına yönelik bir sosyal ağdır. Üyeler ağ üzerinde birlikte çalışabilir ve iş yapabilirler.

 37. OpenDiary en eski sosyal ağlardan biridir (1998'de kuruldu). Üyelerin çevrimiçi günlük tutmalarını sağlar. Yaklaşık 5 milyon üyesi bulunmaktadır.

 38. Athlinks koşu ve yüzme gibi açık hava etkinlikleriyle ilgilenen sporseverleri bir araya getiren bir sosyal ağdır.

 39. RallyPoint ABD ordusunda görev yapmış ve yapmakta olan kişilerin, askeri yaşam ve kişisel deneyimler gibi konularda bilgi paylaşımında bulundukları bir sosyal ağdır. Yaklaşık 1 milyon üyesi bulunmaktadır.

 40. BeMyEyes kör kişilerin günlük sorunları çözmesine yardımcı olmak için tasarlanmış bir sosyal ağdır. Uygulama görme engelli kişi ile görme engelli olmayan kişiyi görüntülü sohbet aracılığıyla bir araya getirmekte ve o andaki bir soruna çözüm bulmalarını sağlamaktadır. Bir anlamda, gören kişi gözlerini kör kişiye ödünç vermektedir.

 41. Kik çevrimiçi sohbet ve anlık mesajlaşmaya yönelik mobil tabanlı yeni bir sosyal medya uygulamasıdır .

 42. GetJealus kullanıcıların seyahatle ilgili içerikleri paylaştıkları bir sosyal ağdır.

 43. TravellersPoint kullanıcıların seyahat deneyimlerini paylaştıkları bir çevrimiçi seyahat topluluğu ağıdır.

 44. Hospitality Club dünya çapında ücretsiz konaklama imkanı arayan misafirleri ev sahipleriyle, gezgin kişileri yerel kişilerle buluşturmayı sağlayan bir sosyal ağdır.

 45. Gapyear seyahat edenleri dünya çapında bir araya getiren bir sosyal ağdır.

 46. Tournac (Yeni) aynı yerlere doğru seyahat eden bireyleri buluşturan bir sosyal ağdır.

 47. CouchSurfing üyelerine bir yerde misafir olarak kalma, birini misafir etme, yerel ölçekteki bir etkinliğe katılma ve diğer üyelerle tanışma imkanı sunan bir sosyal ağdır. Yaklaşık 15 milyon üyesi bulunmaktadır.

 48. YY Çin'in büyük sosyal ağlarından biridir. Kullanıcılarının, yüz binlerce üye tarafından izlenebilecek bir gruba video göndermelerine izin verir. Yaklaşık 122 milyon üyesi bulunmaktadır.

 49. Glocals İsviçre'de gurbetçiler için oluşturulan bir sosyal ağdır. Üyelerin buluşmalarını, etkinlik düzenlemelerini ve bilgi paylaşmalarını sağlar.

 50. Nexopia üyelerin, herhangi bir konuda forum oluşturmalarına ve tartışma yürütmelerine izin veren Kanada merkezli bir sosyal ağdır. Yaklaşık 1 milyon kullanıcısı bulunmaktadır.

 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5


Sosyal Medya ve İnternet Bağımlılığı Testi

Sosyal medya ve internet bağımlılığı testimize katılarak bağımlılığınız olup olmadığını öğrenin.

Yukarıdaki listede önemli sosyal medya sitelerinin eksik olduğunu düşünüyorsanız, lütfen eksik siteleri bize bildirin, onları hemen ekleriz.